Jan Kočer fotograf - Svatební, rodinný a portrétní fotograf Jižní Čechy

Svatební fotograf Jižní Čechy, Svatební fotograf České Budějovice, Jan Kočer fotograf

F.A.Q

FAQ

Uvidíme se před svatbou?

Ano, na osobní schůzce před svatbou trvám. Je pro mě důležité vás potkat, seznámit se s vámi, popovídat si a zjistit a zda si budeme rozumět. Na schůzce se od vás budu chtít dozvědět jaký bude zhruba harmonogram vašeho dne, kolik plánujete lidí, jaké budete mít zvyky a tradice apod... a budu si chtít s vámi potykat.

Odkud jsi? Můžeme si tě objednat i mimo tvé působiště?

Pocházím z Jižních Čech, z blízkého okolí Českých Budějovic. Dojedu za vámi třeba až na kraj světa, přičemž za dopravu si účtuji 7,- Kč za kilometr.

od kdy do kdy je ideální fotit?

Pro zachycení celého příběhu vašeho dne je určitě lepší zvolit celodenní balíček, tedy od ranních příprav až po večerní zábavu. U mě v ceníku k tomu naleznete vhodné varianty s podrobnými informacemi o jednotlivých balíčcích.

Kdy je ideální fotit novomanželské portréty?

Novomanželům se vždy snažím “vnutit”, aby si portrétní fotografování naplánovali spíše na podvečerní hodiny, zhruba hodinu a půl před západem slunce, kdy bývají ideální světelné podmínky. Světlo zapadajícího slunce umí na fotografiích vytvořit nenahraditelnou atmosféru, kterou při fotografování v odpoledních hodinách neuděláte.

Kolik času si máme vyhradit na novomanželské focení?

Pokud se budeme pohybovat v nejbližším okolí místa konání svatby, dá se vše stihnout do hodiny a dle potřeby ještě v kratší čase. Pokud bychom se přesouvali na vámi vybrané nedaleké místo, lze vše stihnout do hodiny a půl. Do této doby si většinou hosté téměř nevšimnou, že na svatbě nejste.

Nemám rád pózování? Musím pózovat?

Tomu rozumím. Také nemám rád pózování! Rád zachycuji přirozené momenty, vaše úsměvy, doteky. Při focení vás můžu vést, ale určitě vás nebudu stavět to krkolomných pozic. Většinou to bude formou procházky a u toho zachytíme krásné momenty.

Kdy dostaneme fotky?

Během celého dne vyfotím zhruba tři až čtyři tisíce fotek, kdy toto množství musím probrat na finální počet a fotky upravit. V závislosti na obsazenosti sezony si na to nechávám čas 45 dní, ale většinou vám je odevzdám do 3 týdnů.

Jaké množství fotek dostaneme?

Snažím se, aby množství fotek, které odevzdávám bylo přiměřené a bavilo vás na fotky koukat. Málokoho baví prohlížet si obrovské množství fotek. Pokud si například vyberete 10h balíček focení svatby, bude to určitě do cca 400-450 ks fotek. Upřednostňuji kvalitu před kvantitou.

Jak nám dodáš naše fotky?

Všechny fotografie, které vám odevzdávám jsou upravené dle mého stylu. Fotografie odevzdávám v digitální podobě v té nejvyšší možné tiskové kvalitě a přednostně přes internetové uložiště a poté na usb disku v dřevěné dárkové krabičce. Dále vám dle svatebních balíčků tisknu daný počet fotografií ve formátu 10x15 cm, které odevzdám v luxusní dárkové obálce.

Nabízíš i záběry z dronu?

Bohužel kvůli různým nařízením, zákazům, povolením, omezením, příkazům, regulacím, bezletovým zónám a dalším věcem, nenabízím záběry z dronu.